Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci
w dniu 1 stycznia 2019 roku
mgr Doroty Frydrych
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile
Z wielkim żalem wszyscy pochylamy się w tych dniach nad wspomnieniami o Pani Dyrektor. Odeszła od nas nagle, zostawiając nas ze świątecznymi życzeniami i noworocznymi marzeniami o nowym, jeszcze lepszym roku, który miał nadejść, a wiemy już dziś, że taki nie będzie...
Była człowiekiem z pasją, konsekwentnie realizującym swoje marzenia.
Przyglądając się pracy mamy, nauczycielki fizyki i chemii, sama zapragnęła uczyć. Otrzymując tytuł magistra bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, a następnie ukończywszy studia podyplomowe z filologii polskiej, na stałe związała się z naszą szkołą. Od 1988 roku pracowała jako nauczyciel języka polskiego. Nieustannie podnosiła swoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe.
W 2000 roku została wicedyrektorem naszej szkoły, a w 2009 roku jej dyrektorem.
Pomimo stale zwiększających się obowiązków związanych z prowadzeniem szkoły oraz poszerzaniem wiedzy z zakresu finansów, dydaktyki, bezpieczeństwa czy wychowania, zawsze najbliższe jej sercu były działania związane z nauczaniem. Nieustannie poszukiwała nowych pomysłów na podniesienie jakości pracy szkoły. Dbała o poziom kształcenia i wychowania uczniów oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli.
Wielokrotnie doceniana przez najbliższe otoczenie, otrzymywała również odznaczenia państwowe i resortowe oraz nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy:
2002 r. – Srebrny Krzyż Zasługi,
2008 r. – Medal Komisji Edukacji Narodowej,
2009 r. – Nagroda Kuratora Oświaty,
2015 r. – Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę,
2015 r. – Nagroda Ministra Edukacji Narodowej,a także liczne nagrody Prezydenta Miasta (w 2001, 2004, 2010, 2011, 2012, 2014, 2017).
Pani Dyrektor,
Byłaś dla nas kapitanem statku, który odważnie wprowadzałaś na wzburzone morze, wyznaczałaś azymut i czujnym okiem nadzorowałaś wszystkie nasze działania i przyjęte cele. Wydawało się, że nie było takich pytań, na które nie znałabyś odpowiedzi. Pomagałaś chwytać nam wiatr w żagle i bezpiecznie cumować w porcie.
Jak powiedział ksiądz Jan Twardowski: „Można odejść na zawsze, by stale być blisko". Tak będzie i teraz, bo nasza szkoła, to Ty...
Zaszczytem była dla nas możliwość realizacji wspólnych przedsięwzięć.
Z Jej imponujących dokonań czerpać będą kolejne pokolenia uczniów i nauczycieli.
Rodzinie oraz Najbliższym pragniemy przekazać głębokie wyrazy współczucia.