- Szczegóły
Uczniowie klasy patronackiej GWDY w nagrodę za trzyletnie uczestnictwo w projekcie „Klasa patronacka” udali się na dwudniową wycieczkę do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Podróż do Krainy Ekologii była dla dzieci niezwykłą przygodą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia terenowe „Życie w stawie” połączone z pracownią mikroskopową. Uczniowie podczas warsztatów „Śmieciowe abc” mogli wykazać się dotychczas zdobytą wiedzą na temat ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Dzieci spotkały się również z panem Bartoszem Boberem, współorganizatorem wycieczki, prowadzącym z ramienia „GWDY” projekt „Klasy patronackiej”. W wolnym czasie dzieci chętnie grały w gry planszowe oraz tenisa stołowego. Swoją kreatywność mogły wykazać projektując na piasku logo swojej grupy. Dużo emocji dostarczyły uczestnikom podchody z zadaniami „Strażnicy przyrody” oraz gry i zabawy sportowe podczas wieczornego ogniska. Przed snem była projekcja filmu oraz czytanie ulubionych książek. Po dobrze przespanej nocy, trzecioklasiści chętnie uczestniczyli w warsztatach energii odnawialnej oraz obserwacjach przyrody wiosną . Wszyscy uczestnicy wycieczki spisali się na medal i wrócili do Piły pełni niezapomnianych wrażeń. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Dorota Frydrych, wychowawca klasy Beata Szwarc-Gazda, rodzice dzieci dziękują prezesowi Spółki GWDA sp. z o.o. Tomaszowi Wojciechowskiemu za ufundowanie uczniom Zielonej Szkoły. Podziękowania dla rodziców uczniów pana Bartłomieja i pana Macieja za sprawowanie opieki nad dziećmi w czasie wyjazdu.
- Szczegóły
Pierwszego dnia wiosny uczniowie „Klasy Patronackiej Gwdy” ze Szkoły Podstawowej nr 2 spotkali się z panem Adamem Marzec z Koła Pszczelarskiego w Jastrowiu. Dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat pszczelarstwa. Uczniowie na zajęciach stwierdzili, że swoją pracowitość mogą porównać do tych pożytecznych owadów, jakimi są pszczoły. Pan Adam z wielką pasją przedstawiał uczniom tajniki hodowcy pszczół, zakres obowiązków, ciekawostki z życia owadów i hierarchię obowiązującą w ulu. Dzieci mogły obejrzeć ul i zobaczyć strój oraz akcesoria potrzebne do hodowli pszczół. Z zaciekawieniem obejrzały film i prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Anetę Marzec, z której dowiedziały się między innymi na temat produktów otrzymywanych na bazie miodu. Na koniec interesującego spotkania odbyła się degustacja miodu z różnych pożytków, oczywiście z pasieki pana Adama.
- Szczegóły
Dnia 12 stycznia 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie, prowadzonej przez GWDA sp. z o.o. akcji "Woreczkom STOP!". Projekt ten, prowadzony był w ostatnim kwartale 2016 r., na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile. Akcja opierała się na zbieraniu woreczków foliowych, jednak równie istotne było przesłanie, o ich szkodliwości dla środowiska naturalnego.
Projekt ten wpisuje się, w konsekwentne dążenie przez GWDA sp. z o.o., do zmiany świadomości społecznej, poczynając już od najmłodszych.
W nagrodę za czynny udział w akcji, Prezes GWDA sp. z o.o. – Tomasz Wojciechowski, przekazał na ręce Pani Dyrektor Doroty Frydrych, kompleksowy komplet pojemników do segregacji odpadów, oraz każdemu z 9 samorządów klasowych - 200 sztuk pojemników śniadaniowych. Uczniowie podziękowali za otrzymane nagrody występem artystycznym. Na gali usłyszeliśmy śpiew Piosenki Gwdy przez uczniów Klasy Patronackiej, scenki z udziałem bobra Gwdunusia, pokaz tańca towarzyskiego – Gabriela Mielki i Mai Pilarskiej oraz występy szkolnych zespołów tanecznych.
- Szczegóły
Sobotnie czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima w wielu językach na pilskim Dworcu PKP odbyło się 26 listopada, w ramach projektu „Poezja wędrująca ”, który realizowany był w kilku miastach Wielkopolski : Wolsztynie, Poznaniu, Złotowie i w Pile.
Imprezy odbywały się w ramach XXXIX Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, którego organizatorem jest Poznański Oddział Związku Literatów Polskich. Uczniowie „Dwójki” do udziału w projekcie zaproszeni zostali przez Prezesa „Gwdy” – Tomasza Wojciechowskiego i panią Angelikę Sikorę.
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile, była współorganizatorem sobotniego spotkania. Pracownice Oddziału dla Dzieci : Jolanta Kujanek i Teresa Łoboda wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile: Beatą Szwarc-Gazdą, Agnieszką Płóciennik, Anetą Gburczyk i Agatą Stawską zorganizowały w jednej z sal dworca, spotkanie uczniów z poezją. Dzieci z klas patronackich: „Gwdy” i SafHolland wykonały inscenizację utworu Juliana Tuwima, czytały „Lokomotywę” w języku ojczystym, ale również języku angielskim i niemieckim. W spotkaniu uczestniczyli także rodzice, a jeden z nich, pani Anna Czerniawska czytała poezję w języku niemiecki. Uczniowie wspaniale poradzili sobie z rozwiązaniem krzyżówki na podstawie utworu Juliana Tuwima, którą przygotowały panie z biblioteki. Dużą radością dla uczestników była działalność plastyczna – forma przestrzenna – lokomotywa. Prezes Tomasz Wojciechowski zwrócił uwagę uczniów na kwestie związane z recyklingiem i dbałością o nasze naturalne środowisko. Uczestnicy, wykorzystując surowce wtórne, wykonali makietę lokomotywy. W nagrodę za uczestnictwo w projekcie każde dziecko otrzymało z rąk Tomasza Wojciechowskiego książeczkę pt. "Lokomotywa".
- Szczegóły
W sobotę 1 października 2016 r. uczniowie Klasy patronackiej Gwdy obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Magiczny świat bajek”, które wystawione było w PWSZ w Pile. Na pełen humoru spektakl udali się wspólnie ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Dzieci w towarzystwie rodziców mogły przyjemne spędzić czas i utrwalić wiadomości na temat zdrowego stylu życia. Aktorzy promowali aktywność fizyczną, zasady zdrowego odżywiania, higieny spożywania posiłków oraz postaw proekologicznych. Aktorzy angażowali widzów do wspólnej gry na scenie. Bilety wstępu na teatrzyk ufundowała Spółka GWDA sp. z o.o.
- Szczegóły
Dnia 29 września 2016 r. uczniowie Klasy patronackiej Gwdy oraz drugoklasiści z klasy IIB zdobywali wiedzę z zakresu ochrony lasów na zajęciach w Nadleśnictwie Okonek. Pani Małgorzata Ufnowska, Specjalista Służby Leśnej ds. hodowli lasu, zabrała dzieci w podróż po ścieżce edukacyjnej i do zielonej klasy na projekcję filmu. Uczestnicy sprawdzili się w quizach przyrodniczych, a poznane zasady zachowania zastosowali obcując z naturą, w lesie i przy ognisku. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami p. Beatą Szwarc-Gazdą i p. Moniką Skowrońską podziwiali piękny krajobraz w Rezerwacie na Wrzosowiskach. Uczniowie posadzili sadzonki tui w podziękowaniu za ciekawą lekcję przyrody. W nagrodę za wzorowe zachowanie i pilność otrzymali upominki i słodycze.